Farming Simulator 19: Platinum Expansion co nowego w najnowszej odsłonie gry

Dużo z was pewnie dziwi się, za co gracze kochają Farming Simulator. Nie odda się ukryć, że symulatory farmy to silna kopalnia pieniędzy, która żeruje na siebie wiele więcej niż standardowy rolnik stanowił w mieszkanie uzbierać przez całe swoje bycie. Jedni kochają te sztuki za maszyny, inni za dokładne odwzorowanie pracy rolnika. Mnie tenże etap urzekł swoim pokojem. Czasami warto przy kawce posiedzieć i bez hektolitrów juchy wyzbierać bawełnę z pola, nakarmić królika i pogłaskać Burka. Ot, tak po prostu zajmować się urokami wirtualnej natury. Takie uznawało być Farming Simulator 19, ale coś może poszło lecz nie tak.

Farming Simulator 19 nie powinien zaskoczyć graczy, którzy posiadali teraz do rezygnowania z starymi odsłonami. Wyjścia są nieco dużo takie same, przekładane kilkoma niezbyt stanowiącymi dla samej mechaniki rozgrywki nowościami. Tu i ówdzie posilono się o odrobinę świeżości, które zawsze nie stanowią totalnego przekierowania mechaniki na nowy tor. Dalej jesteśmy tu początkującym rolnikiem, którego zadaniem jest rozbudowa swojej farmy.

Do wyboru jesteśmy dwie całkiem sporej wielkości mapy. Każdą z nich wolno spożytkować w trzech różnych sposobach. Tryb pracy, zdecydowanie najtańszy ze wszelkich, umożliwia nam na start swej rolniczej przygody na już stworzonej farmie. Przechodzimy do dyspozycji kilka pól, mamy i kilka maszyn rolniczych, które przyczynią się w wolnej rozbudowie imperium. Dwa kolejne są przy tym dobrze trudniejsze do produkcji a nieco nie zachęcą laików, którzy dopiero wchodzą na farmerską ścieżkę. Wchodzimy w nich z zera, kupując pierwsze domy również instytucje, ciułając powoli fundusze na pracach pobocznych czyli brudnych robotach u potentatów rolniczych.

Początkującym zdecydowanie bycia nie umilą bardzo wąskie ścieżki, na których obejmuje się tylko jeden samochód. Na zawiłych, wiejskich dróżkach widać setki przeszkód i przepaści uważających na planie wyprowadzenie klienta ze poziomu zen. Podczas samej z funkcji pobocznych gra wymagała wykorzystania zbiornika z nienaturalnie wręcz wąskim przejazdem, który za wszystkim razem zawieszał ciężarówkę znacznie w głowie i uniemożliwiał zjazd.

I jeśli o laikach mowa... Farming Simulatory w istocie od zawsze kulały pod względem zawiłości konkurencje oraz samouczków. „Dziewiętnastka” wprowadziła kilkoro nowości pod tym powodem. Z dawnej odsłony minęło trochę klimatu również Giants Software miało okazję tu również ówdzie coś naprawić. Zamiast tego dodatkowy raz dostajemy raczej marną replikę poprzednich samouczków, jakie w bardzo charakterystyczny sposób objaśniają nam zasady rozgrywki.

Farming Simulator 19 odkłada na realizm. W wartości każdy nasz ruch ma tu znaczenie. Nie napełnimy zbiornika uprzednio nie zdejmując z niego powierzchni, nie wykosimy pola bez miliona podczepianych elementów. Nawet dla rolnika niektóre mechanizmy będą za zawiłe, żeby z nich skorzystać bez zachęcie z zewnątrz, której Giants jednak poskąpił natomiast tym całkowicie. Nie chroni również niesamowicie marna inteligencja pomocników, którzy zajmują się przy najmniejszych problemach również potrzeba w wartości bezustannie kontrolować czy pomocnik A, B ceń E buduje swoją robotę, lub że stoi gdzieś w łysym polu, bowiem na jego możliwości znalazł się kawałek przyczepy.

Rozgrywka jedynie pozornie zezwala na samodzielną wolę. Początkowo nastawiona jest tylko na uprawę roli. Upłynie dużo wody w Wiśle zanim będziecie mogli dostać pierwszą kurę. Choć będziecie mieć sporo kwoty w kieszeni, gdy nie podążacie wyrytą ścieżką i planujecie wybiec nieco przed szereg, będziecie potrzebowaliby przeskoczyć przez wiele kłód podstawianych wam pod nogi. Produkcja oferuje jednak dużą mnogość maszyn oraz prac pobocznych. Jedną z ważniejszych zmianie jest możliwość hodowania koni, a w ostatnim sukcesie uzbrójcie się w cierpliwość. Minie dużo czasu zanim zdobędziecie pierwszego rumaka.

Farming Simulator 19 zatem nie tylko rozgrywki w pojedynkę. Gra oferuje również wspólną uprawę ze kolegami, co w nauk powinno wprowadzać nieco ożywczej sił w to trudne solouprawianie. Rozgrywka online, chociaż w moim przypadku, pozostawała nie lada wyzwanie. Pomimo tego, iż jestem ogromne połączenie internetowe, gra jeszcze się blokowała. Ten fason można przyjąć za właściwy dla miłośników delikatniejszych oraz szerszych psikusów, wywracania organizacji również zamykania innym wzrostu w atrakcji. Przeglądaj na stronie

Farming Simulator 19 jest zawsze najurodziwszym z prostych na targu symulatorów farmy. Gra wygląda przepięknie. W oczy poruszają się świetnie zrealizowane i dużo mocno odwzorowane maszyny oraz dużo ładniejsze łany zbóż. Zmiana silnika graficznego wyszłaby zatem Giants na zdrowe, żeby nie kilka ważnych błędów, które proszą o pomstę do nieba. Gra serwuje częste spadki liczby klatek na sekundę przeplatane z trawieniem i silnym doczytywaniem się tekstur. Wszystko jest okraszone tragicznymi błędami miejscami kompletnie blokujących nam godziny rozgrywki. Apogeum złości dane mi było osiągnąć podczas prac pobocznej, kiedy bale z zebranej bawełny zawsze w świecie zawisły gdzieś wysoko ponad maszynami oraz zablokowały możliwość zakończenia misji. Sama mapa jest wyjątkowo skonstruowana tak, że drogi asfaltowe są niemalże niewidoczne. Działa jest ponad tragiczną nawigację, co wymusza na nas ciągłe przyskakiwanie do telewizora w badaniu najodpowiedniejszej relacji dojazdu do użytku.

Farming Simulator 19 traktowało być korzystną grupą, powiewem świeżości wśród symulatorów farmy. Zamiast tego podano nam w myśli stare odsłony z niewielu dodatkami przykryte płaszczem ładnej oprawy graficznej. Z ostatnią Giants sobie jednak nie do końca poradziło. Chętnie ponownie usiądę za kółkiem John Deere'a, a tylko gdy deweloperzy załatają tę farmę. Teraz mam ochotę jedynie pogryźć pada, bo wieś tutaj nie jest ani spokojna, ani wesoła.

Ocena użytkowników: 8/10

Wymagania sprzętowe Farming Simulator 19: Platinum Expansion

Minimalne: Intel Core i3-2100T 2.5 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz 4 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza 20 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit